Ratujemy i uczymy ratować

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi biorą udział w zajęciach udzielania pierwszej pomocy w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować”.

Działania te mają na celu opanowanie podstawowych czynności w jaki sposób uratować życie poszkodowanemu aby stać się skutecznym ratownikiem.

Uczniowie podczas zajęć poznają czynności ratowania życia, krok po kroku jak należy zachować się w nagłych wypadkach. Umiejętności jakie nabywają uczestnicy zajęć to: sprawdzenie przytomności i oddechu, wzywanie pomocy, pozycja boczna poszkodowanego oraz jak należy przeprowadzić resuscytację.

Wszystkie te czynności są prowadzone na fantomach, które szkoła otrzymała dzięki Fundacji WOŚP.

Pod okiem nauczycieli, każdy uczeń ma możliwość przećwiczyć wszystkie wymienione czynności.

Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał podręcznik wraz z certyfikatem udziału w zajęciach w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować”

Koordynatorami programu są nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy są p. Anna Sochocka i p. Eliza Mazurek.