Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Podwójny sukces SP1!

Z okazji 200. rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Firmą Szkoleniowo-Doradczą p. Anny Szywały ogłosiły projekt edukacyjny „Poezja i dobroć… i więcej nic – Cyprian Kamil Norwid”.

Uczniowie naszej szkoły licznie i z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w ogłoszonych konkurencjach. Wykonywali portrety artysty, tworzyli mapy miejsc, do których podróżował, ulotki wymyślonego biura podróży oraz nagrywali piosenki. W czerwcu dzieci z klas I – III wykonały wspaniałe portrety Norwida. Efektem ich pracy była wystawa, którą mogliśmy podziwiać w głównym holu szkoły.

Wszystkie prace były wspaniałe, ale już na etapie szkolnym musieliśmy dokonać selekcji. Finalnie reprezentował nas piętnastoosobowy osobowy zespół w składzie:


Adrianna Huk – 8c

Karolina Zawadzka – 8c

Maria Gałuszka – 8c

Milena Halicka – 7d

Maja Dychus – 7d

Karolina Paszkiewicz – 7d

Jakub Ostrowski -8a

Sebastian Fila – 8a

Filip Śliwowski – 8a

Wojciech Bętkowski  – 8a

Oliwia Łebkowska – 8b

Gabriela Polak – 4b

Marcelina Guzik – 5a

Michalina Rogacz – 7a

Kamila Karbownik – 5a

Wsparciem i opieką służyli dzieciom nauczyciele:

p. Jolanta Lipińska

p. Paulina Ogrodowczyk

p. Magdalena Szczepańska

p. Sebastian Rafka

p. Agnieszka Karmowska.

22 września odbyła się gra miejska ,,W pogoni za cytatem”.  Szkolne drużyny miały do przebycia drogę ulicami starego miasta i znalezienie ukrytych wersów jednego z wierszy Cypriana Kamila Norwida. W tym zadaniu wzięli udział:

Mia Abbas – 7c

Anna Kułak – 7c

Mikołaj Walczak – 8b

 Kinga Czajkowska – 8d

Michał Habowski – 8b

Julia Czapula – 7a

oraz panie: Małgorzata Żołędziewska i Elżbieta Kufner.

23 września na placu obok biblioteki miejskiej odbyła się uroczystość, podczas której nastąpiło podsumowanie działań projektowych oraz wręczenie nagród.  Miło nam poinformować, że zdobyliśmy I miejsce w kategorii: Muzyczne fascynacje oraz I miejsce w kategorii Norwid w podróży!  Otrzymaliśmy cenne nagrody rzeczowe dla szkoły: głośnik i drukarkę.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom etapu szkolnego i międzyszkolnego oraz życzymy dalszych sukcesów!

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content