Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Poczta Świąteczno – Noworoczna powraca

Z początkiem grudnia z inicjatywy pani Agata Czarneckiej reaktywowano tradycję Poczty świąteczno-noworoczną. Do współpracy zaproszony został Samorząd Szkolny, a do udziału cała społeczność szkolna i rodzice uczniów klas młodszych. Przez dwa tygodnie uczniowie klas 0-8, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły mogli wrzucać życzenia świąteczne dla swoich kolegów i koleżanek, uczniów do specjalnej skrzynki. Kartki wszyscy mogli wykonać sami, według instrukcji i podanego wzoru, który w formie plakatu zawisł na korytarzu szkolnym. Jednocześnie chłopcy z samorządu uczniowskiego sprzedawali wykonane ręcznie karteczki świąteczne i koperty. Dochód z kartek w kwocie ponad 100 zł zostanie przekazany dla Szkolnego Koła Wolontariatu na realizację celów statutowych. Listy codziennie docierały do „skrzynki pocztowej”, a 20 grudnia 2023 roku świąteczna poczta została dostarczona do poszczególnych klas i rozdana uczniom i nauczycielom. Ponieważ zabawa się udała, będzie chcieli ją powtarzać w w kolejnych latach.

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content