Pitagoras 2024

Mateusz Wójcik z klasy VI c i Dawid Marszałek z klasy VI b zwycięzcami Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Pitagoras 2024”

Dnia 21 maja 2024r. odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Pitagoras”. Konkurs skierowany był do uczniów klas szóstych. Organizatorem tegorocznej edycji konkursu była Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy. W konkursie wzięło udział siedem świdnickich szkół.

Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Mateusz Wójcik z klasy 6c (opiekun p. Anna Kaźmierska) i Dawid Marszałek z klasy 6b (opiekun p. Agnieszka Ziomek), wyłonionych w drodze eliminacji szkolnych. Chłopcy zmierzyli się z 12-stoma uczestnikami z pozostałych świdnickich szkół, ale byli  bezkonkurencyjni.  Jak na etap finałowy przystało – zadania nie były proste, ale Mateusz i Dawid nie mieli sobie równych.

WYNIKI FINAŁU:

I MIEJSCE: MATEUSZ WÓJCIK

II MIEJSCE: DAWID MARSZAŁEK

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu  i życzymy dalszych sukcesów!