Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Pierwszy Międzyszkolny Konkurs Literowania w Świdnicy

W dniu 5.06.2024 w nasze szkole odbyła się pierwsza edycja Międzyszkolnego Konkursu Literowania Spelling Competition. Celem konkursu było popularyzowanie języka angielskiego wśród uczniów szkół podstawowych, motywowanie uczniów do samorozwoju i samodoskonalenia w nauce języka, dbałość o poprawność językową i wymowę oraz zdrowa rywalizacja i szukanie talentów językowych. Tematem przewodnim konkursu I edycji były „FOOD, FRUIT and VEGETABLES”.

            Konkurs odbył się na dwóch poziomach, KIDS dla klas 4-5 i TEENS dla klas 6-7. Do zawodów przystąpili uczniowie z czterech świdnickich szkół. W kategorii

KIDS byli to :                                    TEENS:                                             opiekunowie:

SP 1SP 1SP 1
Dorian RawskiDawid Marszałekpani Agata Czarnecka
Sebastian KlimekAnna Skurskapani Dorota Łopatowska
Krzysztof ZiarnowskiLaura Hamernik – Bąkpani Paulina Ogrodowczyk
SP 2SP 2SP 2
Kajetan SkibaAntoni Lasockipani Agnieszka Wołoszyńska
Małgorzata JanasDenys Huskyi
Sonia GrajoszekFilip Bukowiec 
SP 4SP 4SP 4
Ernest Turolski pani Katarzyna Karbowiak
Marcel Napart  
Joachim Gerus  
SP 8SP 8SP 8
Yasmin Sabino da SilvaHanna Perzynapani Anna Marzec
Ryan Sabino da SilvaKsawery Kołodziejczyk 
 Jakub Skrzypacz 

            W pierwszym etapie konkursu, dla każdego z uczestników komputer wylosował po trzy słowa z wcześniej podanej listy wyrazów. Do następnego etapu przeszli uczniowie, którzy przeliterowali bezbłędnie wytypowane wyrazy. W drugiej części rywalizacji uczniowie losowali wyrazy, odczytywali treść i literowali słowo z pamięci. Osoby, którym nie udało się przeliterować  wyrazu poprawnie, odpadali z konkursu. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a atmosferę podgrzewało wspaniałe przygotowanie zawodników. Dopiero trzecia część rywalizacji wyłoniła laureatów. Uczniowie musieli przeliterować usłyszane słowo, bez spoglądania na jego pisownię.  Ostatecznie jury składające się z nauczycieli języka angielskiego, pań Anny Marzec z SP nr 8, Pauliny Ogrodowczyk z SP nr 1 i  Agnieszki Wołoszyńskiej z Sp nr 2 ogłosiło oficjalne wyniki konkursu.

Laureatami pierwszej edycja Międzyszkolnego Konkursu Literowania zostali:

Kategoria KIDS :

  1. Ryan Sabino da Silva z SP nr 8     Spelling Champion KIDS 2024
  2. Marcel Napart z SP nr 4                   
  3. Kajetan Skiba z SP nr 2                    

Kategoria TEENS:

  1. Hanna Perzyna z SP nr 8                Spelling Champion TEENS 2024
  2. Dawid Marszałek z SP nr 1
  3. Laura Hamernik – Bąk z SP nr 1

            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki i pamiątkowe dyplomy udziału. Laureaci otrzymali nagrody książkowe, dyplomy i drobne upominki. Zwycięzcy otrzymali tytuły Mistrzów Spellingu w swojej kategorii wraz z zabawnymi statuetkami brytyjskiego monarchy.

Po konkursie uczniowie i opiekunowie podzielili się swoimi wrażeniami podczas słodkiego poczęstunku.

            Pierwszą edycję Międzyszkolnego Konkursu Literowania Spelling Competition przygoto-wały nasze anglistki Agata Czarnecka i Dorota Łopatowska z pomocą pani Pauliny Ogrodowczyk.

            Serdecznie dziękujemy pani dyrektor Renacie Begierskiej oraz pracownikom technicznym i z obsługi szkoły za pomoc w organizacji tego Wydarzenia

                                                                                       

                                                                                                                                  Agata Czarnecka

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content