Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Piękny finał szkolnej akcji

Akcja charytatywna, jaką zapoczątkowała nasza szkoła wraz ze świdnickim oddziałem MOPS, zakończyła się pełnym sukcesem. Uczniowie SP 1, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji zebrali równo 80 paczek, które przekazane zostały pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Nasza pomoc trafi do osób przeżywających trudności wychowawcze, osób z niepełnosprawnościami, osób tracących zatrudnienie i zagrożonych wykluczeniem, a także osamotnionych i odizolowanych seniorów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w zbiórce i dołożyli do niej swoją „cegiełkę”

Swoje podziękowania przesyła również Violetta Kalin, dyrektor ośrodka:

„W poprzednich latach MOPS był współorganizatorem wigilii dla swoich podopiecznych, natomiast w tym roku w warunkach panujących obostrzeń jest to niemożliwe, zatem akcja świąteczna będzie miała inny charakter. Pracownicy społeczni i asystenci dostarczą paczki świąteczne w ramach swoich kontaktów z podopiecznymi. Dziękujemy wszystkim szkołom, PCK i spółdzielni MITOS za chęć pomocy i zaangażowanie w akcję świąteczną”

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content