Pegazik

Dnia 09 marca 2022 r. czwórka naszych uczniów reprezentowała szkołę w Szkolnych Eliminacjach Konkursu Recytatorskiego “Pegazik”, który odbywał się w Świdnickim Ośrodku Kultury już po raz 25.

Z klasy 4b była to Julia Dąbrowska, z klasy 4a Pola Żak, z klasy 5a Igor Śliwowski, a z 6a Stanisław Rębilas.
W zmaganiach najlepszych recytatorów z danej placówki uczestniczyło aż 22 przedstawicieli.

Jury miało trudny wybór, bowiem poziom recytacji był dość wysoki. Osobą wyróżnioną został m.in Igor Śliwowski- otrzymał on pamiątkowy dyplom i książkę, zaś do następnego etapu, jako jedna z trzech reprezentująca nasz powiat, przeszła Pola Żak. Nagroda książkowa i dyplom stał się również i jej udziałem.

Trzymamy kciuki za naszą reprezentantkę, gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom i zapraszamy do innych konkursów recytatorskich, bowiem ‘Poezja (naprawdę) uskrzydla”.