Pegazik

Dnia 07.marca 2024 r. szóstka naszych uczniów reprezentowała szkołę na Eliminacjach Miejskich XXVII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”, który odbywał się w Świdnickim Ośrodku Kultury. Z klasy 6b była to Julia Dąbrowska, z klasy 6a Pola Żak, z klasy 4b Bartosz Ogrodowczyk, zaś klasy 7-8 reprezentowali:  Igor Śliwowski, Weronika Niesłuchowska i Bartek Karolczak.
            W zmaganiach najlepszych recytatorów z danej placówki uczestniczyło aż 27 przedstawicieli. Jury miało trudny wybór, bowiem poziom recytacji był dość wysoki.

Do następnego etapu przeszła Pola Żak i Julia Dąbrowska- we dwie będą reprezentować nasze miasto w eliminacjach powiatowych, które odbędą się już za tydzień.

Do konkursu recytatorów przygotowały Panie: Karolina Pacek, Agnieszka Karmowska i Małgorzata Kowalska.

Trzymamy kciuki za nasze uczennice  i gratulujemy wszystkim uczestnikom naszej szkoły. Zapraszamy do innych konkursów recytatorskich, bowiem ‘Poezja (naprawdę) uskrzydla”.

opr. Małgorzata Kowalska

Napisali o nas: