Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Pasowanie na Ucznia

W środę, 14 października 2020 roku, w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, odbyła się bardzo ważna uroczystość  – Pasowanie na Ucznia. Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swoich wychowawczyń: Pani Małgorzaty Niedzielskiej, Justyny Staręgi, Anny Mackiewicz i Renaty Połochajło. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób.

Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klasy pierwszej wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonała szablą naszego patrona – Tadeusza Kościuszki, Dyrektor Szkoły pani Renata Begierska.

W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Świdnicy.

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content