Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Osioł na salonach…

Gdyby 06.09 o godz. 7.45 uczniom z klasy 5a zadać pytanie: „Czy jest możliwe, by osioł znalazł się w salonie i czy wiedziałby, jak się w nich zachować ?”- większość z nich prawdopodobnie odpowiedziałby, że jest to niemożliwe… jednak już godzinę później okazało się, że nie tylko osioł wie, jak się po schodkach do salonu wchodzi, nie tylko zna zasady bezpiecznego poruszania się po nim, ale także potrafi z sobie właściwym wdziękiem pozjadać smakowite kąski z plastikowych talerzyków, a po jakimś czasie …sprawdzić, czy w plecakach dzieci nie kryją się jakieś smakołyki.

Te wszystkie niesamowite przeżycia towarzyszyły klasie 5 a na pierwszej szkolnej wycieczce, która odbyła się do centrum onoterapii w Lubachowie. To niezwykłe miejsce stało się domem dla 25 osiołków, 2 koni, 2 gęsi, kilku kur i wielu królików.

Opiekunami i terapeutami są Państwo Katarzyna i Krzysztof Słupscy- niezwykli ludzie, którzy wprowadzają w świat tajemnic zwierząt i pomagają ludziom przekonać się, że osiołki to bardzo mądre i przyjazne zwierzęta, a ich …osławiona upartość jest przejawem wielkiej przezorności.

Ognisko, pieczenie ciasteczek w kształcie osiołków i spacer z Luną do tamy- to ciąg dalszy tej niezwykłej wycieczki…Z radością i wielką chęcią…kupna osiołka wielu uczniów  wracało do domu…Dlatego nie dziwcie się, gdy pewnego dnia być może i na Zawiszów zawitają osiołki, które z Knotem nie mają nic wspólnego….

Opiekunami grupy były panie: Małgorzata Kowalska i p. Julita Żuber.

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content