Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim!


Uczniowie naszej szkoły, jak w latach ubiegłych i w tym roku biorą udział w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno – Krajoznawczym PTTK.

W tym roku świdnicka drużyna szkół podstawowych składa się w całości z uczniów naszej szkoły:

  • Krzysztof Ziarnowski, klasa 4c
  • Piotr Ziarnowski, klasa 6a
  • Jan Wojewodzic, klasa 7c

Po wygranych eliminacjach powiatowych chłopcy zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego.

W dniach 18-19.05.2024 odbył się Finał Wojewódzki OMTTK PTTK w Prochowicach i Legnicy, w którym chłopcy zdobyli pierwsze miejsce!

Najlepiej ze wszystkich uczestników napisali wymagający test wiedzy. Wykazali się bardzo dobrze w konkurencjach rozpoznawania roślin i tropów. Doskonale poradzili sobie z zadaniami planowania wycieczki, udzielania pierwszej pomocy, jak i z rowerowym torem przeszkód. Najlepiej poradzili sobie także w marszach na orientację i przegonili wszystkich w ilości zdobytych odznak turystycznych.

W związku z powyższym drużyna Krzysztofa, Piotra i Janka zakwalifikowała się do jubileuszowego 50tego Finału Centralnego OMTTK PTTK w Kozienicach, który odbędzie się w6-9.06.2024 roku. Będzie w nim bronić tytułu mistrzowskiego sprzed roku i dwóch lat.

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content