Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

„ONI JUŻ WYBORU NIE DOKONAJĄ…” — ŚWIATOWY DZIEŃ AIDS

Uczniowie klas ósmych naszej szkoły uczestniczyli dzisiaj w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury w projekcie edukacyjno-artystycznym „Oni już wyboru nie dokonają. Ty możesz. Ich święto to 1 listopada. Twoje dziś!”, realizowanym w ramach obchodów Światowego Dnia AIDS.

Spotkanie miało charakter zajęć profilaktycznych prowadzonych przez specjalistę psychoterapii uzależnień, a ich celem było spopularyzowanie wśród młodzieży wiedzy na temat AIDS i wirusa HIV, a także kształtowanie postawy życia wolnego od środków psychoaktywnych.

Uczniowie obejrzeli, specjalnie przygotowaną dla nich, prezentację multimedialną, a następnie wysłuchali koncertu w wykonaniu wrocławskich muzyków, przybliżającego twórczość artystów, których karierę przerwało AIDS lub nadużywanie szkodliwych substancji.

Przesłaniem całego koncertu było hasło „Ty możesz!”…zdecydować, dokonać świadomego wyboru, zachować rozsądek!

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content