Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Oliwier i szachy…

Oliwier Stawowy, uczeń klasy I A,  gra w szachy od dwóch lat, a swoją przygodę z tą dyscypliną rozpoczął w przedszkolu. Od września trenuje w MDK Świdnica w grupie, którą prowadzi pan Marcin Korzekwa. W swojej grupie chłopiec jest najlepszym szachistą. Bardzo lubi grać w szachy, jest to doskonały sposób na atrakcyjne spędzanie rodzinnych zimowych wieczorów. Oliwier ma na swoim koncie kilka sukcesów w turniejach szachowych:
VIII Szachowe Mistrzostwa Przedszkola Miejskiego nr 4 – 5 miejsce
I Turniej Szachowy dla Niepodległej w Jaworzynie Śl. – 5 miejsce
udział w VIII Turnieju Szachowym o Szablę Piłsudskiego
Na VI Memoriale Szachowym pamięci Jana Kipczaka i Pawła Paradowskiego Oli zdobył piątą kategorię szachową, co jest jego wielkim sukcesem. Kategorię można zdobyć osiągając dobry wynik w turnieju klasyfikacyjnym indywidualnym lub drużynowym, rozgrywając w nich wymaganą ilość partii w wymaganym tempie (czas na partię na zawodnika).
Kategorie przyznawane przez Wojewódzki lub Polski Związek Szachowy (PZSzach):
Najpierw zawodnicy zdobywają kategorię piątą (V). Następnie są: IV, III, II i I. Dalej w kolejności są tytuły: Kandydat na Mistrza Krajowego (k) i Mistrz Krajowy (m). Kategorie od V do II to kategorie okręgowe – nadawane przez związki wojewódzkie. Kategorie I, m i k – to kategorie centralne nadawane przez PZSzach. Oznaczenie bk oznacza ‘brak kategorii’.

Gratulujemy Oliwierowi pasji i trzymamy kciuki za następne zwycięstwa!

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content