Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Odwiedziny pracowników AŚ w 6b

W dniu 22 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy 6B uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez pracowników Aresztu Śledczego w Świdnicy. Podczas tych zajęć poznali specyfikę pracy w areszcie, obejrzeli prezentację dotyczącą aspektów prawnych, zobaczyli film przygotowany przez osadzonych, który ukazywał codzienne życie osób przebywających w areszcie, oraz wysłuchali świadectwa jednego z osadzonych. Dodatkowo odbyła się pogadanka na temat przestępczości nieletnich, ich praw, obowiązków oraz odpowiedzialności karnej, która dotyczy osób powyżej 13 roku życia. Uczniowie mieli również okazję założyć i obejrzeć rekwizyty przyniesione przez gości, w tym kajdanki i strój straży więziennej. Aktywnie uczestnicząc w warsztatach, uczniowie zadawali wiele pytań, a pracownicy Służby Więziennej rozwiali wszelkie wątpliwości. Serdecznie dziękujemy za owocnie spędzony czas i zapraszamy ponownie.

Paulina Ogrodowczyk

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content