Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Odkrywając świdnickie historie i tajemnice

Na miejscu, gdzie dziś Świdnica od pradziejów mieszkali Ślężanie. Jednak znaczenie, rozkwit i sławę w Europie, Nasze Miasto zyskało dzięki Piastom. Henryk IV Prawy, Bolko I Surowy, Bernard a potem jego syn Bolko II Mały nazywany również Świdnickim i jego żona Księżna Agnieszka przyczynili się do rozwoju kupiectwa i rzemieślnictwa w mieście, a tym samym bogactwa i blasku naszego miasta.

TRZECIOKLASIŚCI! przenieśmy się wspólnie na chwilkę, do czasów Bolka II, z nim przeżyjmy kilka przygód. Odkryjmy „Baśnie Świdnickie” Teresy Wagilewicz. Wasze wysiłki i starania zakończy zdobycie certyfikatu. Otwierając zamieszczony niżej link, otrzymacie wszystkie niezbędne instrukcje.

https://drive.google.com/open?id=1DIsCZf3ll1108K48Oo94LFPBfz_DnjfM

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content