Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Niezwykła lekcja muzyki

Klasy I A oraz I B uczestniczyły w niezwykłej lekcji muzyki. Była niezwykła po pierwsze ze względu na miejsce, w którym się odbywała – nasz wspaniały świdnicki zabytek, Kościół Pokoju, a po drugie – ze względu na wyjątkowych nauczycieli – Państwa Zuzannę i Macieja Bator. Państwo Batorowie zagrali specjalnie dla dzieci kilka utworów, a następnie barwnie i interesująco opowiedzieli o instrumencie, na którym grali. Dzieci były zachwycone, z zaciekawieniem słuchały, oglądały i dopytywały o różne szczegóły. Klasa I A, jako że ich wizyta odbyła się po konkursie muzycznym „Do hymnu”, w którym nasza szkoła brała udział, zaproponowała Państwu Batorom wspólny występ – dzieci zaśpiewały „Odę do radości” oraz „Rotę”, a Pan Maciej im akompaniował na organach. Za wspólny występ zdolni pierwszoklasiści zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez zwiedzających kościół turystów.

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content