Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi

im. Tadeusza Kościuszki

w Świdnicy

lgog_1_cherby2

Narodowy Dzień Zwycięstwa

75 lat temu, 8 maja 1945 r., zakończyła się II wojna światowa w Europie. W Polsce obchodzimy Narodowy Dzień Zwycięstwa.


Zakończenie wojny nie było dla Polski wyzwoleniem, jakiego doświadczyły kraje zachodnie. Nasz kraj nie uzyskał pełnej suwerenności i podmiotowości międzynarodowej. Tym niemniej, tego dnia podpisano akt bezwarunkowej kapitulacji III Rzeszy, co definitywnie zakończyło wojnę na naszym kontynencie.


Z okazji 75. rocznicy zakończenia w 1945 r. II wojny światowej, Muzeum Dawnego Kupiectwa, na swojej stronie internetowej przygotowało wystawę dotyczącą pierwszych lat powojennych pt. ,,Świdnica w latach 1945-1947”.

http://muzeum-kupiectwa.pl/index.php?page=swidnica-w-latach-1945-1947

Barbara Bera

Ostatnio dodane:

Witaj i twórz!