Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

„Moon Expedition” Ligi Niezwykłych Umysłów

Na 10 maja 2019 roku otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w 8th Annual Meet-Up The Top500 Innovators Association Polish-American Innovation Bridge (Pami) „Beyond Imagination” – When The Innovation Come True organizowanym przez Politechnikę Wrocławską.
Powodem zaproszenia był udział w wyzwaniu pt. Moon Expedition” w którym bracia Adrian i Wojciech Bętkowscy zostali laureatami. „Moon Expedition” to cała misja złożona z dziesięciu zadań programistycznych. Ligowicze musieli wykazać się znajomością C++ i SQL, kojarzenia faktów, znajdowaniem się w sytuacjach nietypowych, a nawet wiedzą z zakresu chemii – misja bowiem odbyła się w celu eksploracji helu-3 na Księżycu!
Nie było łatwo…
Adrianowi i Wojtkowi Bętkowskim udało się z sukcesem „odpalić rakietę” – czyli szybko i poprawnie rozwiązać zadania.

Do Wrocławia udała się reprezentacja szkolnej drużyny Ligi Niezwykłych Umysłów w składzie: Adrian i Wojciech Bętkowscy, Grzegorz Gałczyński, Adam Rycak i Rafał Wiszniowski.

Na Politechnice Wrocławskiej, oprócz odebrania dyplomów, wzięliśmy udział w wykładzie profesora matematyki Uniwersytetu San Francisco A. Goetza pt. „Catch a moment. Childhood passions and the perseverance in repeated failures”. Wykład bardzo ciekawy (po angielsku). Przed wykładem nasza grupa rozmawiała z p. Henkiel Lynne z Startup Ecosystems group at EI2, Georgia Institute of Technology. Tu również nasi uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością jeżyka angielskiego. Była to okazja do nawiązania pierwszych kontaktów z naukowcami amerykańskimi.

Spotkanie odbyło się w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej i było okazją do nawiązania kontaktów a także spotkania „oko w oko” z konkurencją i rzeczową rozmową na tematy związane nie tylko z programowaniem.

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content