Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Mój nowy niemiecki znajomy :)

W dniach 15-21.05 uczniowie naszej szkoły brali udział w  wymianie polsko- niemieckiej zorganizowanej przez Fundację św. Jadwigi w Morawie. Zachodni sąsiedzi przywitali nas słodkim poczęstunkiem, później zwiedziliśmy szkołę Astrid Lindgren w Weißwasser.  Przed powrotem do Morawy integrowaliśmy się podczas  pikniku połączonego  z karmieniem bizonów, poszukiwaniem złota oraz kursem tańca country. Po dotarciu do miejsca zakwaterowania zakończyliśmy dzień zajęciami z animacji międzykulturowej.

Drugi dzień wymiany polsko- niemieckiej minął nam na warsztatach. Uczniowie podzieleni na 5 grup odbyli profesjonalne sesje fotograficzne, a zdjęcia z nich trafiły do samodzielnie wykonanych ramek. Ciekawe były zajęcia plastyczne połączone z tworzeniem buteleczek zawierających sól i czosnek niedźwiedzi. Wytworzyliśmy piękne ceramiczne przedmioty oraz poznaliśmy zagadki biblioteki. Jak zwykle w ciągu dnia nie zabrakło animacyjnych gier, podczas których mogliśmy się lepiej poznać. Wieczorem bawiliśmy się na  wspólnej dyskotece.

18.05 uczestniczyliśmy w wyciecze do Karpacza – tam zwiedzaliśmy świątynię Wang. Następnie udaliśmy się do Western City, gdzie poznawaliśmy życie na Dzikim Zachodzie.  Po kolacji wybraliśmy  się na spacer uważności po pałacowym parku należącym do goszczącej nas Fundacji św. Jadwigi w Morawie.

W czwartek 19 maja pojechaliśmy do  Świdnicy. Dzień rozpoczęliśmy od prezentacji naszej szkoły, podczas której zapoznaliśmy niemieckich przyjaciół z polskim systemem edukacji oraz  pokazaliśmy im nasze sale lekcyjne. Ogromne emocje wzbudziły zabawy dronem pod czujnym okiem Pana Krzysztofa Marszałka oraz doświadczenia chemiczne prowadzone przez Panią Iwonę Gregorczyk. Następnie na sali gimnastycznej Pani Małgorzata Baranowska przeprowadziła pełne emocji zajęcia otwarte pt. „Mój nowy niemiecki znajomy”. W ich trakcie uczniowie w mieszanym składzie polsko – niemieckim z  dużym zaangażowaniem wykonywali zadania.  Po wspólnym obiedzie rozpoczęliśmy zwiedzanie Kościoła Pokoju oraz świdnickiego Rynku. Dzień zakończyliśmy dyskoteką. Ostatniego dnia spakowaliśmy się i podsumowaliśmy pobyt.

Bardzo dziękujemy Fundacji św. Jadwigi w Morawie za fantastyczną atmosferę oraz przepyszne posiłki.

Projekt finansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. #PNWM#DPJW

Opiekunowie:

Aneta Kachnic

Małgorzata Baranowska

Sebastian Rafka

oraz uczniowie biorący udział w wymianie.

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content