Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Mikołajki 2020

Mikołajki 2020

Na Świętego Mikołaja czekają wszystkie dzieci i wielu dorosłych. Marzą o wspaniałych prezentach. Wielu pisze listy do Świętego wierząc, że spełni ich prośby. Mikołaj przychodzi w noc Bożego Narodzenia. Jednak już 6 grudnia obchodzimy tradycyjne mikołajki. W Polsce wiążą się one z postacią Św. Mikołaja biskupa Miry, który grzecznym dzieciom przynosi prezenty, wkłada je do bucika, skarpetki lub pod poduszkę. To są różne drobiazgi, słodycze lub zabawki. Liczy się niespodzianka i dobry humor.

W naszej szkole w tym roku również obchodzono Mikołajki, jednak były one inne niż dotychczasowe i jak każdy dzień obecnie także upłynęły pod znakiem epidemii.

Aby umilić czas uczniów klas 4-8 podczas lekcji każdy nauczyciel i uczeń podczas zajęć założył czapkę Mikołaja, a w ramach prezentu, wszystkie „Mikołajki” otrzymały w prezencie „plusa” z danego przedmiotu.

Pomysłodawcą i patronem akcji był Samorząd Uczniowski.

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content