Międzyszkolny Konkurs dla klas 6 „Pitagoras”

Kacper Małodobry  z klasy VI a,
zwycięzcą XV Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego
„Pitagoras” 2019

Dnia 29 maja 2019 r. odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Pitagoras”.

Organizatorem tegorocznej edycji była po raz kolejny nasza szkoła, a nad prawidłowym jego przebiegiem czuwały organizatorki konkursu panie: Agnieszka Ziomek, Anna Kaźmierska i Agnieszka Tchorowska-Miszkuro.

Konkurs skierowany był do uczniów klas szóstych. W tegorocznej edycji wzięło udział 12-stu uczestników z sześciu świdnickich szkół. Finaliści konkursu zostali wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych, po dwóch z każdej placówki.

Finaliści musieli się zmierzyć z dziesięcioma zadaniami (7 zadań zamkniętych i 3 zadania otwarte) w ciągu 60 minut. Jak na etap finałowy przystało – zadania nie były proste.

Naszą szkołę reprezentowali Kacper Małodobry z klasy VI a i Marceli Boczyło
z  klasy VI b.

Laureatami XV Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Pitagoras” 2019 zostali:

I MIEJSCE: KACPER MAŁODOBRY – Szkoła Podstawowa nr 1, opiekun Pani Agnieszka Ziomek

II MIEJSCE: BARTOSZ TARNOWSKI – Szkoła Podstawowa nr 6, opiekun Pani Iwona Filip

III MIEJSCE: WERONIKA GARSTKA – Szkoła  Podstawowa nr 105, opiekun Pani Alina Zaremba.

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu i finalistom.