Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Międzyszkolny konkurs chemiczno-fizyczny

31 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Świdnicy odbył się I Międzyszkolny Konkurs chemiczno-fizyczny. Uczniowie klas ósmych, w trzyosobowych drużynach, sprawdzili swoją wiedzę oraz umiejętności z zakresu chemii i fizyki. Konkurs składał się z dwóch etapów.

W etapie szkolnym nauczyciele chemii i fizyki zgłoszonych szkół, przeprowadzili eliminacje i wyłonili 3 osobowe drużyny, które reprezentowały daną szkołę w drugim międzyszkolnym etapie.

Etap międzyszkolny składał się z dwóch części:

– teoretycznej – w której każdy uczestnik rozwiązywał test składający się z 25 pytań

oraz

– praktycznej – w której drużyny wykonywały dwa doświadczenia – jedno z chemii i jedno z fizyki. Wszyscy uczestnicy wykazali wysoki poziom wiedzy teoretycznej oraz bardzo sprawnie radzili sobie w części doświadczalnej.

I miejsce przypadło w udziale uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Świdnicy, II miejsce uczniom Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy, III miejsce uczniom Szkoły Podstawowej nr 315 w Świdnicy. Serdecznie wszystkim gratulujemy.

Dobra zabawa oraz duch rywalizacji wszystkim się udzielił, dlatego organizatorzy zapraszają do udziału w drugiej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym.

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content