Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją

Kliknij by otworzyć

23 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw. Celem obchodów jest upowszechnienie wiedzy na temat depresji i innych zaburzeń z nią związanych.

W okresie pandemii widoczny jest znaczący wzrost zachorowań na tę chorobę zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Dlatego warto zapoznać się materiałami Ministerstwa Zdrowia, które opisują specyfikę depresji wśród nastolatków.

Zapraszam też do skorzystania z oferty „Forum przeciwko depresji”, które będzie prowadzić dzień otwarty on – line „NASTOLETNIA DEPRESJA. ŻYCIE W TRYBIE ONLINE / OFFLINE. NIE POZWÓL DZIECKU WYLOGOWAĆ SIĘ Z ŻYCIA.” Całe wydarzenie będzie można śledzić na Facebooku 20.02.2021r. (link do wydarzenia https://www.facebook.com/events/131603485497520/). Wszystkie informacje dostępne są na stronie internetowej Forum.

Julita Żuber

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content