Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w naszej szkole

3 grudnia przypada Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. To święto ma na celu zwrócenie uwagi na problemy tej grupy społecznej, a przede wszystkim na potrzebę integracji i współistnienia z resztą społeczeństwa.
Na korytarzu szkolnym przygotowano tematyczną gazetkę ścienną. Uświadomiła ona dzieciom, czym jest niepełnosprawność, jak pomóc osobom z niepełnosprawnością oraz jak zachowywać się w kontaktach z nimi. Uczniowie wykonali również pracę plastyczną pod hasłem: „Każdy innywszyscy równi – nasze dłonie”.
Dzieci z naszej szkoły pokazały, że są bardzo wrażliwe na potrzeby osób niepełnosprawnych, w pełni je akceptują i są otwarte na wspólną pracę.

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content