Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Międzynarodowy Dzień Kropki klas 4-8

17 września dzieci w naszej szkole obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia, bez wyjątku, nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach uważnie wysłuchaliśmy opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła uczniom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na odkrycie. Tak jak  bohaterka, szukaliśmy swoich mocnych stron, by podnieść poczucie wartości wszystkich uczniów. Odkryte talenty umieszczaliśmy na stworzonym Drzewie Talentów i prezentowaliśmy na forum szkoły.                               

Tego dnia  w holu głównym stanął kropkowy stragan warzywno- owocowy. Uczniowie mogli za symboliczną kwotę nabyć warzywa i owoce w kształcie kropki. Dzięki tej akcji koło wolontariatu zebrało fundusze, które wesprą schronisko dla zwierząt w Świdnicy.

Uczniowie IV a zostali zwycięzcami konkursu na najbardziej „ zakropkowaną klasę”. Gratulujemy!

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content