Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Metoda projektu w 3 C

Klasa 3c w roku szkolnym 2019/2020 pracuje metodą projektu. METODA PROJEKTU została stworzona w Stanach Zjednoczonych, gdzie zaczęto ją stosować na początku XX wieku. Za jej twórcę uważa się Williama H. Kilpatricka, który przedstawił założenia metody w pracy zatytułowanej „The Project Method”. Jest jedną z najbardziej ambitnych i skutecznych metod edukacji. Według twórcy naczelną zasadą dydaktyczną jest to, że uczniowie samodzielnie zdobywają wiadomości  i sprawdzają swoje umiejętności w konkretnych sytuacjach życiowych, zamiast przyswajać wiedzę teoretycznie.

Pierwszym projektem w klasie 3 C był temat „Warstwy lasu”. Dzieci dobrały się w zespoły  i przygotowywały odpowiednie materiały potrzebne do zrobienia projektu.

Klasa również, aby zgłębić temat, wybrała się na wycieczkę do „szkółki leśnej”  w Burkatowie, gdzie mogła wzbogacić swoją wiedzę o lesie i zebrać odpowiednie materiały potrzebne do pracy. Prezentacje wyszły wspaniale, a dzieci były bardzo zadowolone.

W tym roku szkolnym mamy zaplanowane jeszcze 3 projekty dla wszystkich i jeden dla chętnych.

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content