LNU – podsumowanie

Nieustająco pozostajemy liderami w klasyfikacji ogólnej oraz rocznej. W ilości punktów na aktywnego ucznia jesteśmy niepokonani od 25 stycznia 2018 roku.

Minęły już ponad trzy miesiące naszej dominacji i nic nie wskazuje na to by ktoś nas przegonił w rywalizacji.

Jest to tym bardziej ważne, że za nami plasują się licea ogólnokształcące i technika czyli szkoły średnie.

Wysoka pozycja jest efektem ciężkiej pracy zespołu. Aktualnie w skład zespołu wchodzi jedenaścioro uczniów naszej szkoły. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że przyznano nam dodatkową licencję dla dziesięciolatka – Wojtka Bętkowskiego. Wojtek dołączył do nas 14 lutego br. i do tej pory udało mu się zebrać 2 131 000 neuronów. Wojtek specjalizuje się w zadaniach z SQL-a. Bazy danych poznaje szybciej niż niejeden z pozostałych członków grupy.

Należy również wspomnieć o tym, że Adrianowi Bętkowskiemu udało się przekroczyć 3 573 000 neuronów. Jest to bardzo dobry wynik i w klasyfikacji ogólnej jest najwyżej sklasyfikowanym uczniem szkoły podstawowej.

„Depcze mu po piętach” Rafał Wiszniowski z 3 178 000 neuronami.

Z dużą niecierpliwością oczekujemy nowych zadań. „Zadanie na śniadanie” które zostało wprowadzone przez administratorów jest ciekawą formą lecz dla cały czas czujemy niedosyt zadań do rozwiązania. Na koniec marca zdobyliśmy nagrodę za największą zdobytą ilość punktów. Nagrodą była książka Roberta Cecila Martina pt.  „Czysty kod”. Bardzo wartościowa pozycja dla każdego młodego programisty.

Naszym celem jest utrzymanie pozycji lidera w klasyfikacji ogólnej – średnio na aktywnego ucznia. Udowodnimy w ten sposób, że uczniowie szkoły podstawowej mają ogromny potencjał i mogą – jak równy z równym – rywalizować z uczniami szkół średnich.

Aby utrzymać tak wysoką pozycję w rankingu konieczna jest współpraca pomiędzy członkami grupy. Kontaktujemy się na bieżąco poprzez wbudowany w platformę komunikator ale też spotykamy się w szkole w każdy wtorek i czwartek by razem rozwiązywać zadania.

Nie od dziś wiadomo, że każdy jest dobry w różnych dziedzinach. Specjalistami od C++ w naszej grupie są Adrian Bętkowski, Robert Kaźmierczak i Rafał Wiszniowski.  Oni naprawdę mają zadatki na programistów. To właśnie oni są główną siłą napędową grupy. Każdy z uczestników grupy może liczyć na pomoc opiekuna grupy – p. Krzysztofa Marszałka. Zawsze ma czas by udzielić wskazówki lub naprowadzić na rozwiązanie zadania. W grupie mamy również dziewczynę Julia Lingo dzielnie reprezentuje płeć piękną w trudnej sztuce programowania. Zajmuje się przede wszystkim SQL – jest to język bazodanowy.

Na razie czekamy z niecierpliwością na egzamin certyfikacyjny z SQL-a który ma się odbyć w maju we Wrocławiu.