Liga Niezwykłych Umysłów

Tak jak w latach poprzednich tak i w tym roku szkolna drużyna Ligi Niezwykłych Umysłów dała o sobie pozytywnie znać. Nie chwaląc się zbytnio, w rywalizacji szkół podstawowych w Świdnicy Jedynka daleko w tyle pozostawiła swoich rywali.

24 czerwca zaproszono nas do Urzędu Miasta żeby wręczyć nam nagrody za udział i zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Niezwykłych Umysłów, która jest częścią programu „Zalogowani”.

W klasyfikacji generalnej Szkoła Podstawowa nr 1 zajęła pierwsze miejsce. Indywidualnie zaś…

Za rozwiązywanie zadań uczniowie zdobywali ligowe punkty, tzw. neurony. Uhonorowano trzy osoby, które uzyskały najwyższy wynik w Świdnicy.

• Pierwsze miejsce z wynikiem 5 242 000 neuronów zdobył Kacper Małodobry ze Szkoły Podstawowej nr 1
  • Drugie miejsce z wynikiem 4 586 500 neuronów zdobył Michał Habowski ze Szkoły Podstawowej nr 1
  • Trzecie miejsce z wynikiem 2 207 500 neuronów zdobyła Klaudia Zając ze Szkoły Podstawowej nr 1
Laureaci Ligi Niezwykłych Umysłów. Od lewej: Michał Habowski, Kacper Małodobry, Klaudia Zając, Krzysztof Marszałek (opiekun), Wojciech Bętkowski

Wśród Ligowiczów jest uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 Wojciech Bętkowski, który dołączył do programu dwa lata temu, jako piątoklasista. Od tego czasu udało mu się zgromadzić ponad 8 mln neuronów, co dało mu trzecie miejsce w ogólnokrajowym rankingu LNU, za co również został nagrodzony.

Wojciech Bętkowski

W przyszłym roku też zwyciężymy