Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Lekcja wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie.

W dniu 6 czerwca 2018 roku uczniowie klas: 6a, 6b i 7b pod opieką pań: Katarzyny Kała, Iwony Zawiły, Iwony Sary i Moniki Kurnickiej, udali się na wycieczkę do Wrocławia, gdzie wzięli udział w niecodziennych zajęciach „Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”. Lekcja odbyła się w Sali Sejmikowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Uczniowie dowiedzieli się, jak kształtowała się historia Samorządu Województwa, poznali zakres kompetencji i działania Wojewody, Marszałka Województwa i Przewodniczącego Sejmiku Województwa. Poznali symbole władzy oraz nagrody i odznaczenia Samorządu Województwa. Zapoznali się również z działalnością Samorządu Województwa: Sejmiku, Zarządu Województwa oraz Urzędu Marszałkowskiego.
Na zakończenie lekcji przeprowadzony został krótki konkurs z wiedzy o regionie i o samorządzie, który wygrali: Maciej Broński z kl.6a i Stanisław Madziara z kl. 7b

W imieniu nauczycieli i uczniów SP 1 składamy podziękowania pracownikom Kancelarii Sejmiku Województwa Dolnośląskiego za możliwość uczestniczenia w lekcji, która z całą pewnością przyczyniła się do lepszego zrozumienia zasad funkcjonowania administracji w regionie.

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content