Lekcja obywatelska

W dniu 26 października uczniowie klasy 7d uczestniczyli w lekcji obywatelskiej z Panią prezydent Świdnicy Beatą Moskal-Słaniewską. Lekcja ta odbyła się w Sali Narad Urzędu Stanu Cywilnego.

Co to jest konstytucja i demokracja? Na czym polega trójpodział władzy w Polsce? Jak funkcjonuje samorząd terytorialny? Czym zajmuje się prezydent, a czym miejscy radni? Na te i wiele innych pytań odpowiedziała siódmoklasistom prezydent Świdnicy. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali wykładu Pani prezydent Świdnicy. Następnie odpowiadali na zadawane przez Panią prezydent pytania, wykazując się posiadaną wiedzą. Za poprawne odpowiedzi otrzymywali kolorowe karteczki, które były swego rodzaju punktem. Najbardziej aktywni uczniowie zostali nagrodzeni upominkami oraz egzemplarzem Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.