Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Lekcja języka polskiego w bibliotece

Biblioteka w naszej szkole to nie tylko pomieszczenie pełne książek, które można wypożyczać, ale przede wszystkim miejsce o niezwykłej atmosferze. Dzięki Paniom bibliotekarkom niejeden z uczniów odnalazł swoją ukochaną książkę i stał się zapalonym czytelnikiem.

Dziś klasy 5. miały możliwość uczestnictwa w praktycznej lekcji języka polskiego właśnie w bibliotece.

Księgozbiór podręczny, katalog rzeczowy czy alfabetyczny- te trudne pojęcia nie mają już tajemnic przez uczniami. Pani Elżbieta i pani Małgorzata odpowiedziały o niezwykle mozolnej pracy dostosowania biblioteki do wymogów elektronicznego sposobu wypożyczenia książek..trwała ona kilka lat.

Po dzisiejszej lekcji uczniowie już wiedzą, dlaczego warto znać alfabet i ..często odwiedzać bibliotekę.

Dziękujemy…klasa 5a, 5b i 5c.

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content