Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi

im. Tadeusza Kościuszki

w Świdnicy

lgog_1_cherby2

Lekcja demokracji – wybory Przewodniczącego Rady Samorządu Uczniowskiego

11 października,dwa dni przed wyborami parlamentarnymi do Sejmu i Senatu uczniowie klas IV – VIII mogli na własnej skórze doświadczyć emocji towarzyszących wyborom zorganizowanym przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego. W specjalnie przygotowanym lokalu wyborczym (biblioteka szkolna), w obecności komisji wyborczej czuwającej na przebiegiem głosowania uczniowie przez 4 godziny lekcyjne wrzucali swoje głosy do urny wyborczej. Po zliczeniu wszystkich głosów, okazało się Przewodniczącą Rady Samorządu Uczniowskiego została Rozalia Miszkuro (kl.8c), zastępcą Miłosz Kozak (kl.8b), a skarbnikiem Zuzanna Synkowska (kl.8c). Gratulacje nie tylko dla wygranych, ale też dla pozostałych kandydatów za chęć i odwagę zgłoszenia swojej kandydatury  – Weroniki Skorłutowskiej (8a) i Antoniny Furtak (8d).


Witaj i twórz!

Skip to content