Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Laury w konkursie logopedycznym

W dniu 28 marca uczennice naszej szkoły, Zuzanna Kulińska (II c) i Oliwia Nowak (III a), wzięły udział w I Międzyszkolnym Konkursie Logopedycznym „Logopedia świetna sprawa – to nauka i zabawa” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Świdnicy. Celem konkursu było przede wszystkim zwiększenie motywacji dzieci do wykonywania ćwiczeń logopedycznych w formie zabawy.  Dziewczynki zaprezentowały wiersze Jana Brzechwy „Żuk” i „Kaczka Dziwaczka”, czytały „połamańce językowe”, wykonywały ćwiczenia oddechowe, tworzyły rymowanki, odszukiwały różnice między dwoma obrazkami oraz zaszyfrowane wyrazy, układały historyjki obrazkowe i obrazki do wysłuchanego tekstu.

            Dziewczynki świetnie się bawiły, a efektem tej zabawy jest I miejsce, które zdobyła Oliwia. Zuzia natomiast została wyróżniona za swój wysiłek. Obie uczennice otrzymały dyplomy oraz nagrody w postaci gier słownych i rozwijających słownictwo. Do konkursu przygotowywały się pod okiem p. Joanny Szachniewicz.

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content