Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Laboratorium Przyszłości w naszej Szkole

Czas by znów się pochwalić się naszą pracą w ramach Laboratoriów Przyszłości. Po całkiem niezłym opanowaniu tajników projektowania i wykonywania wydruków 3D przyszła kolej na samodzielne programowanie naszych robotów. Do dyspozycji mamy roboty typu mBot oraz mBot Ranger.

Po „odświeżeniu” naszej pracowni informatycznej (wymiana dysków na SSD – znacznie szybsze i ułatwiające pracę zostało zainstalowane oprogramowanie (mBlock), które pozwala na programowanie robotów nawet czwartoklasistom.

W oparciu o bardzo popularny język programowania Scratch, każdy uczeń może zostać programistą – operatorem robota.

Dzięki posiadanej drukarce 3D udało się wydrukować części zamienne do naszych robotów.

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content