Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Konkurs Ogólnopolski dla szkół podstawowych „Do hymnu!”

W dniu 30.05.2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszym etapie Ogólnopolskim Konkursie dla Szkół Podstawowych w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – „Do hymnu – II edycja” Uczniów do konkursu przygotowywali wychowawcy klas, a koordynatorem wydarzenia i dyrygentem szkolnego „chóru” pani Jolanta Kamińska. Za przygotowanie do występu nauczycielom, wychowawcom, dzieciom i młodzieży podziękowała pani wicedyrektor Edyta Natanek.

            Zadanie konkursowe polegało na grupowym wykonaniu jednogłosowo, „a cappella”, przez co najmniej połowę wszystkich uczniów szkoły, trzech utworów. Pierwszą pieśnią był Hymn Państwowy, a kolejną  „Rota”  W związku z 15. rocznicą wejścia Polski do Unii Europejskiej, uczniowie wykonali także „Odę do radości” Ludwiga van Beethovena z tekstem w przekładzie Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

            W przesłuchaniu konkursowym wzięło udział specjalne jury, które dokonało rejestracji obrazu i ścieżki dźwiękowej, a po przesłuchaniu innych uczestników oceni występy każdego z nich. Jeśli śpiew naszych uczniów spodoba się jury, będziemy mogli przystąpić do etapu drugiego, po którym poznamy laureatów wojewódzkich i ogólnopolskich. Ogłoszenie wyników nastąpi do 11 czerwca 2019.

            Celem corocznego konkursu jest kształtowanie wspólnoty w kontekście historycznym, doskonalenie umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych, edukacja muzyczna poprzez zwiększenie zainteresowania śpiewem i rozwój umiejętności muzycznych, rozwój kompetencji społecznych poprzez wdrażanie do współpracy w grupie, zrzeszanie społeczności szkolnej i integrowanie środowiska wewnątrzszkolnego.

W dniu 30.05.2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszym etapie Ogólnopolskim Konkursie dla Szkół Podstawowych w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – „Do hymnu – II edycja” Uczniów do konkursu przygotowywali wychowawcy klas, a koordynatorem wydarzenia i dyrygentem szkolnego „chóru” pani Jolanta Kamińska. Za przygotowanie do występu nauczycielom, wychowawcom, dzieciom i młodzieży podziękowała pani wicedyrektor Edyta Natanek.

            Zadanie konkursowe polegało na grupowym wykonaniu jednogłosowo, „a cappella”, przez co najmniej połowę wszystkich uczniów szkoły, trzech utworów. Pierwszą pieśnią był Hymn Państwowy, a kolejną  „Rota”  W związku z 15. rocznicą wejścia Polski do Unii Europejskiej, uczniowie wykonali także „Odę do radości” Ludwiga van Beethovena z tekstem w przekładzie Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

            W przesłuchaniu konkursowym wzięło udział specjalne jury, które dokonało rejestracji obrazu i ścieżki dźwiękowej, a po przesłuchaniu innych uczestników oceni występy każdego z nich. Jeśli śpiew naszych uczniów spodoba się jury, będziemy mogli przystąpić do etapu drugiego, po którym poznamy laureatów wojewódzkich i ogólnopolskich. Ogłoszenie wyników nastąpi do 11 czerwca 2019.

            Celem corocznego konkursu jest kształtowanie wspólnoty w kontekście historycznym, doskonalenie umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych, edukacja muzyczna poprzez zwiększenie zainteresowania śpiewem i rozwój umiejętności muzycznych, rozwój kompetencji społecznych poprzez wdrażanie do współpracy w grupie, zrzeszanie społeczności szkolnej i integrowanie środowiska wewnątrzszkolnego.

                                                                                                                                  Agata Czarnecka

                                                                                                    

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content