Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Kącik Prawny – zajęcia z prawnikami

Na przestrzeni ostatnich kilku lat otaczająca nas rzeczywistość zmieniała się diametralnie. Jednak w tym trudnym dla wielu osób czasie, warto rozmawiać – zwłaszcza o prawach człowieka i podstawowych wartościach konstytucyjnych. Temat jest niezwykle ważny i trudny, dlatego postanowiliśmy zgłosić szkołę do udziału w projekcie Tydzień Konstytucyjny organizowanym przez Stowarzyszenie im. prof. Zbigniewa Hołdy. W związku z podjętymi działaniami, uczniowie klas 7 i 8 mieli okazję wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez adwokatów p. Adrianę Trudzińską, p. Eligiusza Lewandowskiego oraz panią radczynię prawną – Dorotę Seweryn – Stawarz. W trakcie zajęć trwały burzliwe dyskusje nad poruszanymi tematami, uczniowie niejednokrotnie byli zaskoczeni konsekwencjami prawnymi jakie mogą ponieść za zrobienie czegoś, co uważają jedynie za żart. Niektórzy z nich byli na tyle odważni żeby przymierzyć togę adwokacką, a najaktywniejsi przeprowadzili rozprawę sądową, za którą padł sprawiedliwy wyrok. Państwu adwokatom oraz pani radczyni prawnej składamy wyrazy szacunku oraz podziękowania za poświęcony uczniom czas.

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content