Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Jaskinia Niedźwiedzia zdobyta…

W środę, 26 września, klasy 6c i 6s wyruszyły na wycieczkę do najpiękniejszej jaskini w Sudetach. Jaskinia została odkryta przez przypadek w 1966 roku  w czasie eksploatacji kamieniołomu marmuru. Kryje  ona w sobie piękne formy krasowe w postaci m.in. stalaktytów, stalagmitów , draperii i innych form naciekowych. Panuje tu specyficzny mikroklimat. W jaskini znaleziono wiele kości żyjących w plejstocenie zwierząt, takich jak niedźwiedź jaskiniowy, lew jaskiniowy czy hiena jaskiniowa. Jaskinia stanowi część rezerwatu przyrody „Masyw Śnieżnika”.

Po zwiedzeniu jaskini uczniowie pojechali do Twierdzy Kłodzkiej, będącej przykładem systemu obronnego z XVII i XVIII w. i przeszli ok. 1km  podziemną trasą turystyczną.

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content