Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Jak dać drugie życie plastikowi?

Wiedzą to już uczniowie klas 8 biorących udział w projekcie Zalogowani. 7️⃣.1️⃣0️⃣ odwiedzili świdnicką firmę IMP Comfort – lidera branży włókienniczej w Polsce i Europie. Firma przerabia płatki powstałe ze zużytych butelek PET na włókna.🏭 Uczniowie przeszli się po całej hali produkcyjnej i krok po kroku poznali proces powstawania włóknin. Odwiedzili również laboratorium, w którym na bieżąco testowane są wytwarzane przez firmę produkty. Dowiedzieliśmy się m.in., że:

♻️ powstałe włókna trafiają do przemysłu meblarskiego, odzieżowego, budowlanego i motoryzacyjnego

♻️ 1 kg włókna powstaje z 32 butelek

♻️ do produkcji wypełnienia kurtki zimowej potrzeba 18 butelek, a do wypełnienia kołdry – 60 butelek

Dziękujemy IMP Comfort za gościnę 🙏

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content