Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Is English easy ? YES IT IS !!!

W dniu 29.02.2024 r. w Szkole Podstawowej nr105 w Świdnicy w ramach Dni Języka Angielskiego odbyły się cztery konkursy powiatowe dla uczniów z klas 3-8. W konkursach wzięli udział także uczniowie z naszej szkoły:

  1. Zuzanna Rymczak z 7c reprezentowała nas w Powiatowym Konkursie Gramatyczno Leksykalnym klas 6-8;
  2. Piotr Ziarnowski z 6a miał wykazać się wiedzą o Irlandii Północnej w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych klas 6-8;
  3. Mikołaj Światowy z 7c realizował się w Powiatowym Konkursu na Esej klas 6-8;
  4. natomiast uczennice z klasy 5 b przygotowały prace plastyczne do Powiatowego Konkursu na Komiks. Konkurs był przygotowany dla klas 3-5.

Po zmaganiach, Piotr stwierdził, że niektóre zadania były dla niego pewnym zaskoczeniem np. wiedza o przemyśle Irlandii Północnej. Spodziewał się raczej historii lub geografii tego kraju. Zuzanna powiedziała, że dla niej test był dość łatwy. Mikołaj natomiast zastanawiał się nad formułą zadania pisemnego. Wszyscy byli zadowoleni ze swojej pracy.

W dniu 7.03.2024 r. w SP 105 w Świdnicy odbyło się spotkanie laureatów, na którym wręczono nagrody książkowe i dyplomy. Nasi uczniowie, Zuzanna RymczakPiotr Ziarnowski, otrzymali nagrody za zajęcie I miejsc w swoich dziedzinach. W uroczystości wzięła udział pani Małgorzata Żołędziewska, która objęła opieką naszych uczniów.

Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy, a naszym wspaniałym laureatom dziękujemy. Brawo.

Agata Czarnecka

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content