Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Intensywnie i ciekawie u „Zalogowanych”

Nasza szkolna grupa „Zalogowanych” nie próżnuje!  

23 października wybrani uczniowie z klasy 8a, w ramach programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”, podejrzeli pracę w zakładzie produkcyjnym Südzucker Polska. Firma jest częścią europejskiej Grupy Südzucker, największego producenta cukru w Europie. Flagowym produktem firmy jest cukier biały, oferowany pod znaną i docenianą przez polskich konsumentów marką „Cukier Królewski”. Obecnie Südzucker Polska S.A. produkuje cukier w 5cukrowniach: Cerekiew, Ropczyce, Strzelin, Strzyżów i Świdnica. To w tej ostatniej cukrowni nasi „Zalogowani” gościli i podpatrywali proces produkcji cukru.

Dwa dni później „Zalogowani” uczniowie uczestniczyli w kolejnych zajęciach z doradztwa zawodowego, a po paru dniach – 30 października –  odwiedzili następną świdnicką firmę – ŚFUP. Uczniowie dowiedzieli się, że Świdnica Fabryka Urządzeń Przemysłowych dostarcza swoje urządzenia do firm z całego świata. Zakład produkuje urządzenia dla przemysłu spożywczego i cukiernictwa, energetyki i ochrony środowiska , chemii i petrochemii, przemysłu papierniczego i wydobywczego.

Więcej informacji na stronie:https://www.facebook.com/zostancieznami

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content