Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

INFORMACJE DLA RODZICÓW I UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

ORGANIZACJA PRACY – CZWARTEK

W czwartek uczniowie klas pierwszych przychodzą do szkoły według planu lekcji umieszczonego na szkolnej stronie internetowej (zakładka „dla uczniów”, „plan lekcji”)

Klasa I A  – zajęcia od 8.00 do 12.30 (wszystkie lekcje z wychowawcą)

Klasa I B – zajęcia od 8.00 do 11.30 (3 lekcje z wychowawcą oraz j. angielski)

Klasa I C – zajęcia od 8.00 do 12.30 (3 lekcje z wychowawcą, religia i j. angielski)

Przydział sal:

Klasa I A  – sala 60 (wejście do szkoły nr V – od strony nasypu i parkingu)

Klasa I B – sala  68 (wejście do szkoły nr IV – od strony placu zabaw)

Klasa I C – sala 67 (wejście do szkoły nr V – od strony nasypu i parkingu)

Świetlica jest czynna od 6.30 do 16.30. Aby dziecko mogło na nią uczęszczać, musi zostać zapisane – świetlica obejmuje opieką dzieci, których rodzice pracują zawodowo. Wychowawcy świetlicy: p. Urszula Dziedzic, p. Anna Zapadka, p. Jolanta Kamińska. Świetlica znajduje się przy wejściu nr V (od strony parkingu/nasypu).

Obiady należy załatwiać indywidualnie. Kontakt ze stołówką szkolną osobisty lub telefoniczny– telefon 512-273-510. Na szkolnej stronie internetowej znajdują się informacje na temat obiadów oraz regulamin korzystania ze stołówki.

Na czwartek uczniowie przynoszą do szkoły tzw. „wyprawkę” – jej spis znajduje się na szkolnej stronie internetowej. Każdy uczeń powinien mieć też ze sobą maseczkę, chusteczki higieniczne, śniadanie.

W czwartek dzieci otrzymają od wychowawców podręczniki i ćwiczenia. W domu należy je obłożyć i podpisać wyraźnymi, drukowanymi literami.

Uczniowie klasy I A przynoszą ze sobą swoje zdjęcie – będzie ono potrzebne do wykonania wizytówki.

ORGANIZACJA PRACY – PIĄTEK, 3 WRZEŚNIA

Uczniowie wszystkich klas pierwszych  przychodzą do szkoły wraz z rodzicem/opiekunem na godz. 8.30 kierując się bezpośrednio na halę sportową. Każdemu dziecku może towarzyszyć jedna osoba dorosła.  Prosimy o galowy strój, ponieważ w tym dniu nastąpi uroczyste przyjęcie dzieci w poczet uczniów, czyli tzw. pasowanie na ucznia (przeniesione z 1 września). Proszę pamiętać o zachowaniu reżimu sanitarnego. Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udają się do swoich klas i mają zajęcia według planu:

Klasa I A – zajęcia do 11.30

Klasa I B – zajęcia do 12.30

Klasa I C – zajęcia do 10.35

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content