Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

III A i NORWIDbus

Dzięki wspólnej inicjatywie Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Świdnicy, na ulice miasta wyruszył NORWIDbus, czyli specjalny autobus dedykowany twórczości Cypriana Kamila Norwida. Wszystko to w ramach obchodów roku wspominanego mistrza pióra. Na pierwszy, inauguracyjny przejazd autobusu, została zaproszona klasa III A. Podróżowaliśmy wspólnie z włodarzami miasta i pracownikami Biblioteki Miejskiej. Na każde dziecko czekał w autobusie prezent w postaci książki oraz gadżetów bibliotecznych. Podczas podróży rozmawialiśmy oczywiście o książkach – dlaczego je czytamy, jakie tytuły są naszymi faworytami i jakie książki z dzieciństwa wspominamy najcieplej. Eskapadę zakończyliśmy słodkim akcentem – poszliśmy na lody. Było miło, wzruszająco i radośnie. Ten dzień zapamiętamy na długo!

Obszerna relacja z wydarzenia znajduje się na stronie internetowej Biblioteki Miejskiej:

Na świdnickie ulice wyjechał NORWIDbus

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content