Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

II Bal wszystkich Świętych

W dniu 31 października 2019 w holu naszej szkoły odbył się drugi Bal Wszystkich Świętych. Tak jak w zeszłym roku, spotkanie było nawiązaniem do święta naszych patronów – 

a więc wspólnych imienin wszystkich, którzy wzięli udział w imprezie. Bal zorganizowany został przez grupę nauczycieli naszej szkoły. W tym roku kolejny raz otrzymaliśmy wsparcie w postaci upominków- nagród i słodyczy od ksiądza Tomasza Czubaka, proboszcza Parafii pod wezwaniem Świętego Ducha w Świdnicy,  pani Renaty Begierskej, dyrektora naszej szkoły, która udostępniła nam szkolny hol oraz rodziców uczniów, którzy  upiekli pyszne ciasta i babeczki oraz dostarczyli napoje, słodycze i naczynia jednorazowe. Wsparli nas również pracownicy naszej szkoły pomagając w organizacji i sprzątaniu po balu. W zabawie uczestniczyło około 25 dzieci z różnych klas oraz opiekunowie najmłodszych dzieci.

            Bal rozpoczęliśmy od wspólnego śpiewania piosenek. Tę część zabawy prowadzili pani Magdalena Szczepańska i pan Stanisław Kaźmierowski, wspierając przybyłych wokalnie i akompaniując nam na gitarach. Następnie każdy z uczestników opowiedział krótko o swoim stroju i świętym, w którego się wcielił. Pozostali uczestnicy odgadywali imiona świętych i rozpoznawali ich atrybuty. Niektóre zagadki były trudne, inne odgadywane prawie od razu. Bez trudu rozpoznano świętego Piotra czy Franciszka, świętego Michała Archanioła i świętą Klarę. Panie, Małgorzata Baranowska i Anna Kogut wspierały uczestników swoją wiedzą, robiły zdjęcia i pilnowały, aby każdy uczestnik otrzymywał nagrody za odpowiedzi. Potem odbyły się różnego rodzaju konkursy wiedzy o świętych i znanych patronach, rozwiązywaliśmy rebusy i zagadki przygotowane przez panią Agatę Czarnecką w specjalnej prezentacji multimedialnej. W przerwach między zabawami częstowaliśmy się pysznym ciastem, napojami i słodyczami oraz robiliśmy zabawne zdjęcia. Na koniec zabawy każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy breloczek i słodkości. Wręczone zostały też nagrody za najlepsze i najbardziej pomysłowe stroje. W radosnych nastrojach zakończyliśmy bal tańcząc wspólnie poloneza i umawiając się na przyszły rok.

Agata Czarnecka

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content