Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

IA z wizytą w Serowarni w Lutomierzu

Uczniowie z klasy I A uczestniczyli w poniedziałek, 4 października, w niezwykłej lekcji – uczyli się serowarstwa. Naszymi mistrzyniami były Pani Stasia i Pani Malwina Pasternak z Serowarni Lutomierz. Dzieci, ubrane w specjalne stroje, poznały proces warzenia sera – każdy własnoręcznie zrobił po 2 serki, które potem zabierał do domu i mógł poczęstować rodziców. Pani Stasia przygotowała różne dodatki do serków – jadalne kwiaty, orzechy włoskie, paprykę, czarnuszkę, czosnek niedźwiedzi. Było pięknie, pachnąco i pysznie do tego!

Po zrobieniu serków poszliśmy na obchód gospodarstwa. Oprowadzała nas Pani Malwina –  było dużo ruchu, zabawy, śmiechu, zadania do wykonania, doświadczenia z echem, test ciemności dla odważnych, oglądanie zwierząt. Mogliśmy też podziwiać niesamowite widoki – panoramę Gór Sowich i Bardzkich, a w dolinie między nimi Srebrną Górę.

Po powrocie na dzieci czekała prawdziwa uczta – pachnące racuchy, mleko, lemoniada z miętą, powidła, pyszny chlebek, masło i oczywiście różne serki do degustacji.

To był niezwykły dzień  – pełen wrażeń i atrakcji. Dziękujemy Pani Stasi i Pani Malwinie za wspaniałą lekcję! Na pewno wrócimy do Serowarni Lutomierz na kolejne warsztaty.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia serowarni w Lutomierzu – wszelkie informacje znajdują się na stronie internetowej:

Strona główna – Sery Lutomierskie – Wyroby regionalne z Gór Sowich

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content