Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi

im. Tadeusza Kościuszki

w Świdnicy

lgog_1_cherby2

Gościliśmy Klub Seniora z osiedla Zawiszów

                  

W dniu 24 lutego 2019 o godzinie 15.00 odbył się podwieczorek z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowany przez Szkolne Koło Wolontariatu „Możesz Pomóc” prowadzone przez panią Agatę Czarnecką. Na spotkanie przybyły panie i panowie z Klubu Seniora z naszego osiedla Zawiszów oraz pani wicedyrektor Edyta Natanek. Przy cieście i herbacie z cytryną nasi goście i wolontariusze obejrzeli skecz pt. „Pokuj naóczycielski” przygotowany przez uczniów z Kółka kabaretowego i panią Magdalenę Szczepańską oraz wysłuchali wiązanki piosenek świątecznych w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego prowadzonego przez pana Adama Miszkuro. Po części artystycznej dzieci wręczyły gościom ręcznie zrobione serduszka z filcu i laurki. Jedna z pań powiedziała, że samodzielnie robione prezenty są najmilszym prezentem dla drugiej osoby. Następnie nasi seniorzy wspominali swoje dzieciństwo i dziadków, mówili o ulubionych potrawach gotowanych przez babcie i opowiadali o ciekawych sytuacjach ze swojego życia. Wspomnienia gości spowodowały ogromne wzruszenie. Wiele osób, w tym i dzieci, ukradkiem ocierało łzy.  Wolontariusze zadawali gościom pytania i również opowiadali o swoich dziadkach.

            Pierwsze spotkanie zakończyło się zaproszeniem do kolejnej wizyty w naszej szkole wiosną. Nasi goście zaprosili wolontariuszy do odwiedzenia ich w Klubie Seniora. Na pewno skorzystamy z zaproszenia.

                                                                                                          Agata Czarnecka

Witaj i twórz!

Skip to content