Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Felix Net i Nika

W dniach 16 i 17 listopada na lekcjach języka polskiego odbyły się ciekawe zajęcia. Jako zakończenie omawiania lektury pod tytułem „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” mieliśmy zrobić proste wynalazki z rzeczy, które każdy może łatwo zdobyć.

Wszystkie osoby znakomicie się spisały i stworzyły piękne i kreatywne wynalazki. Pojawiła się np. miotła z butelki i zwykłego kijka, pudełko- również z butelki- na przechowywanie kredek. Niespodziewaną rzeczą był papierowy samolot z przyklejonym pudełkiem po herbacie. „Herbalot”- jak został nazwany samolot- służy do transportu wiadomości małych przedmiotów.

Jednak moim ulubieńcem został „Kawuś”. Jest to robocik zrobiony z dużej plastikowej butelki. Przez autorkę tego dzieła został nazwany przenośnym ekspresem do kawy. Co ciekawe można w nim zrobić również inne napary- takie jak herbata. Na butelkę naklejono oczy, nosek i wąsy co ma imitować wygląd kota. Dzięki temu jest szansa, że gryzonie nie będą próbowały dobrać się do zostawionych w „Kawusiu” ziaren kawy.

Lekcja ta byłą na prawdę przyjemna i rozwijająca kreatywność. Taka forma lekcji spodobała się klasie, a ja osobiście mam nadzieję, że będzie organizowanych więcej takich lekcji, ponieważ dzięki niej mogłam sprawdzić się w tworzeniu niestandardowych rzeczy.

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content