Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Dzień Tabliczki Mnożenia

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

w Szkole Podstawowej nr 1 w Świdnicy

 2 października 2020 r.

            2 października 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Świdnicy zostały zorganizowane obchody X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Nauczyciele matematyki: pani Iwona Zawiła, pani Agnieszka Tchorowska-Miszkuro i pani Agnieszka Ziomek przeprowadziły w tym dniu nietypowe lekcje matematyki.

Celem było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Uczniowie wszystkich klas IV-VIII mogli przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Mogli nadrobić „tabliczkowe” zaległości po wakacjach a także pochwalić się miedzy sobą świetną znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Na początku uczniowie rozwiązywali karty pracy na podstawie, których zostali wyłonieni egzaminatorzy. Trzy pierwsze osoby z klasy, które rozwiązały prawidłowo kartę pracy otrzymały ocenę celującą z matematyki oraz zostały tzw. „egzaminatorami”. Dostali swoje specjalne identyfikatory i ich zadaniem była koordynacja pracy grupowej wybranego zespołu.

Następnie uczniowie w grupach rozwiązywali zadania sprawdzające ich znajomość tabliczki mnożenia. Przeprowadzono cztery konkurencje, zliczono zdobyte punkty i  najlepsza grupa została dodatkowo nagrodzona oceną bardzo dobrą z matematyki.

Uczniom bardzo podobała się ta forma nauki, wszystkie grupy pracowały z  dużym zaangażowaniem i każde kolejne zadanie dostarczało im wiele emocji. Po lekcji często padało pytanie, kiedy znowu będzie taka fajna lekcja matematyki

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content