Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Dzień Pluszowego Misia

 25 listopada każdego roku  obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał ponad sto lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie. Pluszowy miś, mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka.

Nasi młodsi uczniowie postanowili ten dzień celebrować 27 listopada. We wtorek przynieśli ze sobą do szkoły swoje pluszaki, przygotowali w klasach misiowe wystawy. Były klasowe konkursy, quizy, czytanie książek o misiach, projekcje bajek, prace plastyczne,a także opowiadanie historii „jak miś trafił do mnie…”.

 Miś, który kojarzy się z ciepłem i dobrocią, zainspirował uczniów klasy III b do przeprowadzania akcji dobroczynnej- zbiórki zabawek na rzecz naszej uczennicy, Julki, chorującej na ciężką postać raka. Liczymy, że akcja będzie się cieszyła dużym zainteresowaniem.

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content