Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Tadeusza Kościuszki
w Świdnicy

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Z tej okazji Samorząd Uczniowski naszej szkoły wraz z nauczycielami przygotowali dla uczniów niespodziankę w postaci konkursu – Rozpoznaj nauczyciela swego po zdjęciu jego. Zadaniem uczniów było odgadnąć postać nauczyciela z lat przedszkolnych lub szkolnych.

Dziękujemy wszystkim uczniom za dobrą zabawę podczas konkursu, a nauczycielom za udostępnienie prywatnych fotografii! Najlepsi okazali się Michał Habowski z 8b oraz Kacper Kryszak z 8b. Gratulujemy !!!


Podczas tego dnia reprezentanci Samorządu Uczniowskiego złożyli serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły dziękując za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. Przedstawiciele SU wręczyli samodzielnie wykonane kartki z życzeniami oraz kwiaty.

Wręczono, w tym dniu również nagrody w plebiscycie „Super nauczyciel”. Oto zwycięzcy:

  1. „Zawsze dotrzymuje słowa” – Pani Paulina Ogrodowczyk,
  2. „Najlepszy przyjaciel” – Pani Aneta Kachnic,
  3. „Trendy nauczyciel” – Pani Karolina Pacek,
  4. „Najbardziej uśmiechnięty”- Pani Magdalena Szczepańska
  5. Najbardziej cierpliwy i wyrozumiały” – Pan Sebastian Rafka

Poleć ten wpis:

Facebook
WhatsApp
Email
Skip to content