„Dzień Dyni”

W czwartek 28 października w naszej szkole odbył się „Dzień Dyni”. Z tej okazji wszędzie królowały stroje w kolorze dyń, szkolne korytarze ozdobione zostały dyniowymi pracami, był również kiermasz smakołyków. Zebrane pieniążki wspomogły szkolny Samorząd Uczniowski. Dziękujemy 🙂

Na holu zorganizowana została piękna, jesienna wystawa oparta na dyniach, tych zwyczajnych, olbrzymich, a także dekoracyjnych. Przygotowane został również gazetki na temat wartości odżywczych tego niezwykłego warzywa jak i zawisły różne przepisy z wykorzystaniem dyni.

W tym dniu uczniowie przyszli ubrani na pomarańczowo, a nawet przebrani w jesienno-dyniowe stroje – akcja „ nie pytanie jak mam dyniowe ubranie”.

W specjalnie przygotowanym kąciku plastycznym uczniowi tworzyli własne „dyniowe prace”, z których powstała piękna wystawa na holu główny. Starsi uczniowie mogli rozwiązywać zagadki „z dynią” ukryte pod Qr- kodami.

Tego rodzaju przedsięwzięcia pokazują, że zawsze można liczyć na ogromne zaangażowanie naszych uczniów, ich rodziców, ale także współpracę pomiędzy nauczycielami. Dziękujemy SU:)